Sánkovanie na Zimných olympijských hrách 2010
Sánkovanie na Zimných olympijských hrách 2010 | |
Dejisko | Whistler Sliding Centre |
Dátum | 13. - 27. február |
Účastníci | 107 z 24 národov |
«2006 | 2014» |
Sánkovanie na Zimných olympijských hrách 2010 vo Whistleri (Britská Kolumbia). Súťaže prebiehali od 13. februára do 17. februára 2010. Najviac medaily vybojovalo Nemecko, keď získali dve zlaté, jednu striebornú a dve bronzové, keď triumfovali v mužských aj ženských pretekoch. Len Rakúšania vyhrali tímovú súťaž.
Medailová bilancia[upraviť | upraviť zdroj]
Poradie | Krajina | Zlato | Striebro | Bronz | Celkom |
1. | Nemecko | 2 | 1 | 2 | 5 |
2. | Rakúsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
3. | Lotyšsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
4. | Taliansko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Preteky[upraviť | upraviť zdroj]
Sánkovanie na Zimných olympijských hrách 2010 | ||||
---|---|---|---|---|
Individuálne súťaže | ||||
Muži | výsledky | |||
Ženy | výsledky | |||
Timové súťaže | ||||
Muži | výsledky |
Preteky | Víťaz | Čas | 2. miesto | Čas | 3. miesto | Čas |
---|---|---|---|---|---|---|
Muži detaily |
Felix Loch Nemecko |
3:13,085 | David Möller Nemecko |
3:13,764 | Armin Zöggeler Taliansko |
3:14,375 |
Ženy detaily |
Tatiana Hüfnerová Nemecko |
2:46,524 | Nina Reithmayerová Rakúsko |
2:47,014 | Natália Geisenbergerová Nemecko |
2:47,101 |
Tímová súťaž mužov detaily |
Andreas Linger Wolfgang Linger Rakúsko |
1:22,705 | Andris Šics Juris Šics Lotyšsko |
1:22,969 | Patric Leitner Alexander Resch Nemecko |
1:23,040 |
Kalendár[upraviť | upraviť zdroj]
Časy sú miestne.
Deň | Dátum | Začiatok | Koniec | Disciplína | Fáza |
---|---|---|---|---|---|
1. Deň | 13. februára 2010 | 17:00 | 20:35 | Muži | 1. a 2. kolo |
2. Deň | 14. februára 2010 | 13:00 | 16:50 | Muži | 3. a 4. kolo |
3. Deň | 15. februára 2010 | 17:00 | 19:55 | Ženy | 1. a 2. kolo |
4. Deň | 16. februára 2010 | 13:00 | 16:10 | Ženy | 3. a 4. kolo |
5. Deň | 17. februára 2010 | 17:00 | 19:15 | Tímová súťaž | 1. a 2. kolo |
Účastníci[upraviť | upraviť zdroj]
Národnosť | Muži | Ženy | Dvojice |
---|---|---|---|
Argentína | 1 | 0 | 0 |
Austrália | 0 | 1 | 0 |
Bulharsko | 2 | 0 | 0 |
Česko | 2 | 0 | 1 |
Francúzsko | 1 | 0 | 0 |
Gruzínsko | 2* | 0 | 0 |
India | 1 | 0 | 0 |
Japonsko | 1 | 2 | 0 |
Kanada | 3 | 3 | 2 |
Kórea | 1 | 0 | 0 |
Lotyšsko | 3 | 3 | 2 |
Moldavsko | 1 | 0 | 0 |
Nemecko | 3 | 3 | 2 |
Poľsko | 1 | 1 | 0 |
Rakúsko | 3 | 2 | 2 |
Rumunsko | 1 | 3+ | 2 |
Rusko | 3 | 3 | 2 |
Slovinsko | 1 | 0 | 0 |
Slovensko | 1 | 2 | 1 |
Taiwan | 1 | 0 | 0 |
Taliansko | 3 | 1 | 2 |
Švajčiarsko | 1 | 1 | 0 |
Ukrajina | 0 | 2 | 2 |
USA | 3 | 3 | 2 |
Spojené kráľovstvo | 1 | 0 | 0 |
Celkovo: 25 krajín | 39 | 30 | 20 |
* Gruzínsky sánkar Nodar Kumaritašvili zahynul počas kvalifikácii, jeho krajan Levan Gureshidze odstúpil zo súťaže
+ Rumunská sánkarka Violeta Strămăturaru sa zranila počas tréningu.